Odhav Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24ANYPC6972A1ZV
Call 0794934435866% Response Rate
Send Enquiry






Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Configuration Type | Simplex |
| Filter Type | Oil |
| Brand | Activeline |
| Material | Stainless steel (304) |
| Capacity | 15.62liter/second |
| Pressure | 15kg |
| Diameter | Shell Dia 219mm |
| Automation Grade | Manual |
| Flow Rate | 1000 m3 /hr |
| Color | Stainless steel buffing Mirror Finish |
View Complete details






Product Brochure
| Media | Chemical |
| End Connection | Flanged |
| Configuration Type | Simplex |
| Brand | Activeline |
| Capacity | 10 kg |
| Flow Rate | 100 lpm |
| Material Grade | SS 304 |
| Material | Stainless Steel |
| Strainer Type | Basket |
View Complete details