Odhav Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24ANYPC6972A1ZV
Call 0794934435866% Response Rate
Send Enquiry




Product Brochure
| Bag Size | 7 |
| Micron Rating | 5 micron |
| Housing Material | Stainless Steel 304 |
| Design Pressure | 5 bar |
| Connection Size | 2 inch |
| Product Type | Polypropylene Bag Filters |
| Design | Bag Filter Housing |
| Brand | Activeline |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details





Product Brochure
| Steel Grade | SS 304 |
| Micron Rating | 5 micron |
| Bag Size | 7 Inch |
| Housing Material | Stainless Steel 304 |
| Design Pressure | 10 bar |
| Connection Size | 2 inch |
| Connection Type | Flanged |
| No Of Bags | 1 |
| Surface Finish | Mirror Finish |
| Seal Material | PTFE |
View Complete details






Product Brochure
| Bag Size | 7 Inch |
| Micron Rating | 5 micron |
| Housing Material | Stainless Steel 304 |
| Design Pressure | 10 bar |
| Connection Size | 2 inch |
| End Connection | Flanged |
View Complete details







Product Brochure
| Bag Size | 7 Inch |
| Micron Rating | 5 micron |
| Housing Material | Stainless Steel 304 |
| Design Pressure | 10 bar |
| Connection Size | 2 inch |
| End Connection | Flanged |
View Complete details