Odhav Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24ANYPC6972A1ZV
Call 0794934435866% Response Rate
Send Enquiry





Product Brochure
| Steel Grade | Mild Steel |
| Airflow | 200m3/hr |
| Bag Size | 7 Inch |
| Bag Material | PP |
| Design Pressure | 16 bar |
| No Of Bags | 6 |
| Micron Rating | 5 micron |
| Connection Size | 3 inch |
| Max Temp | 80 °C |
| Connection Type | Flanged |
View Complete details





Product Brochure
| Steel Grade | SS 316 |
| Airflow | 100m3/hr |
| Bag Size | 7 Inch |
| Bag Material | PP |
| Design Pressure | 10 bar |
| No Of Bags | 3 |
| Micron Rating | 5 micron |
| Connection Size | 2 inch |
| Max Temp | 120 °C |
| Connection Type | Flanged |
View Complete details