Odhav Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24ANYPC6972A1ZV
Call 0794934435866% Response Rate
Send Enquiry






Product Brochure
| Micron Rating | 100 micron |
| Length | 20 inch |
| Filter Media | SS Wire Mesh |
| Outer Diameter | 70 mm |
| Inner Diameter | 68mm |
| End Connection | Open Both Ends |
| Working Pressure | 10 bar |
View Complete details





Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Micron Ratings | 10 Micron |
| Micron Rating | 10 micron |
| Filter Media | SS Wire Mesh |
| Shape | Cylindrical |
| Filter Type | Water Filter |
| Material | Stainless Steel |
| Element Type | Wire Mesh /Screen |
| Application | Water |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details